Dziękujemy zainteresowanym firmom i instytucjom za kontakt z nami w ostatnich tygodniach i zapytania o nową edycją szkolenia z komunikacji IEC 61850.

Proponujemy zatem naszym klientom przyjazd na sesję pozwalającą na poznanie normy IEC 61850 pod okiem twórców jej implementacji w kilkudziesięciu urządzeniach i systemach: zapraszamy do Gdańska w dniach od 31 maja do 2 czerwca 2022 r.

Z rozwiązań oferowanych przez INFO TECH na bazie naszej biblioteki oprogramowania źródłowego IEC 61850 korzysta już 50 firm z 15 krajów – od Kanady po Tajwan. Na globalnej liście certyfikowanych urządzeń publikowanej przez UCA IUG znajduje się już 35 produktów wykorzystujących bibliotekę INFO TECH i jest to najlepszą miarą jakości naszego oprogramowania oraz wsparcia udzielanego licencjobiorcom.

Tegoroczną sesję szkoleniową organizujemy ponownie we współpracy z Wydziałem Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, w Laboratorium LINTE2 wyposażonym w rzeczywisty system sterowania z komunikacją IEC 61850.

Podążając za rozwojem normy IEC 61850, w programie naszego szkolenia w praktyczny sposób przedstawiamy najnowszą Edycję 2.1 standardu, której wsparcie zostało już zaimplementowane zarówno w naszej bibliotece jak i w programach narzędziowych do testowania i symulacji. Chcemy również przy pomocy naszych programów narzędziowych zilustrować omawiane podczas szkolenia zagadnienia cyberbezpieczeństwa według normy IEC 62351.

Znaczną część czasu naszego szkolenia zajmować będą ćwiczenia praktyczne ze sprzętem i narzędziami do testowania komunikacji, symulacji urządzeń oraz przetwarzania plików w języku SCL do konfiguracji urządzeń.

Ze względu na możliwe zróżnicowanie początkowej wiedzy uczestników sesji w ofercie naszej proponujemy:

Blok P: 1-dniowe wstępne szkolenie z podstaw komunikacji IEC 61850 w dniu 31 maja 2022 r. – zalecane dla rozpoczynających pracę w tej tematyce, jak również dla managerów.

Blok Z: 2-dniowe zaawansowane szkolenie z komunikacji IEC 61850 w dniach 1-2 czerwca 2022 r. – jako kontynuacja Bloku P oraz dla osób znających już podstawy tej normy i zajmujących się m.in. projektowaniem urządzeń i systemów, integracją systemów, testowaniem i diagnozowaniem instalacji, utrzymaniem pracy systemów, zagadnieniami bezpieczeństwa komunikacji.

Szczegółowy program szkolenia w formacie pdf.    

Cena promocyjna oferowana jest dla uczestników, których udział zgłoszono i opłacono do dnia 26 kwietnia 2022 r.  Od 27 kwietnia 2022 r. obowiązuje cena regularna.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Looking for a hands-on training on various aspects of the IEC 61850 communication?

Welcome to arrange with INFO TECH a private session tailored to your specific needs.

The IEC 61850 training sessions are led by our experts, authors of the software library implementing all types of interfaces defined in this standard. INFO TECH library has been licensed to tens of companies from 15 countries, while our team has participated in the deployment and conformance verification of IEC 61850 interfaces in more than 30 products of our customers.

The IEC 61850 standard is still evolving and extending its application areas, thus the 2020 agenda of our IEC 61850 training session includes new topics such as:

  • Edition 2.1 of the standard,
  • cybersecurity issues,
  • time synchronization with PTP,
  • new protocol stack specified in IEC 61850-8-2 and dedicated to DER systems.

For details please contact us at:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.